V piatok 4. mája podvečer sa uskutočnila slávnostná vernisáž  výstavy obrazov akademického maliara Miroslava Cipára. Majstra, ktorý vystavoval obrazy vo svetových galériách od New Yorku po Tokio. Nepochybne je dobrou správou, že s jeho umením sa môžeme stretnúť aj v tomto krásnom kúte Slovenska,akou je turistami vyhľadávaná obec Podhájska so svojim liečivým slaným prameňom a kúpeľmi.Vernisáže sa zúčastnili vzácni hostia ako starosta obce Podhájska Ing. Bakoš s manželkou, konzul vo Viedni pán Peter Ilčík, kultúrna atašé vo Viedni pani Helena Steiner, historik prof. Miroslav Daniš, vydavateľka pani Ing. Smolíková, producent Juraj Weiss, akademický sochár Jarosla Gubric a ďaľší milí hostia a známi.

Po úvodnom slove hostiteľa a organizátora sa slova ujal ďalší vzácny hosť, spisovateľ, básnik, prekladateľ, rozprávkár a “laureát slovenského národa” pán Ľubomír Feldek so svojou manželkou, taktiež spisovateľkou, pani Oľgou Feldekovou. Pán Feldek predstavil majstra Cipára ako dávneho priateľa zo študentských čias, ako ilustrátora, umelca, manžela a otca, ako skromného človeka, ktorého obraz visí aj v paláci japonského cisára a kde meno Cipár sa spája neoddeliteľne so Slovenskom. Potom sa majster Cipár prihovoril zúčastneným hosťom s humorom a skromnosťou jemu vlastnou, a priznal sa, že nebyť fazuľovej polievky, ktorú mu ponúkla majiteľka 3galerie pri prvom stretnutí, tak by sa asi táto výstava neuskutočnila. Slávnostnú vernisáž dopĺňala svojimi šansónmi Katka Feldeková s hudobným doprovodom Richarda Šimurku.

V  druhej časti večer pokračoval  ochutnávkou vín majstra vinára Hajdúcha.Predstavil krásne vína ročníka 2011, medzi ktorými bolo víno ocenené zlatou a bronzovou medailou z celoslovenskej súťaže v Nitre. Zdá sa, že súzvuk umenia výtvarného a vinárskeho sa podaril. Nech majú umelci vo víne večnú inšpiráciu a nech majú vinári každý rok najlepší ročník.