Ing. Marián Manduch, nar.8.10.1954 v Nitre. Od roku 1984 žije v Mojzesove. Je absolventom Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave – Elektrotechnickej fakulty a Inštitútu výtvarnej fotografie SČF v Prahe. V jeho tvorbe prevláda krajinárska fotografia a portrét. Okrem mnohých kolektívnych výstav mal viac ako dvadsiatku samostatných výstav doma na Slovensku,ale aj v zahraničí. Vydal vlastné fotografické publikácie “Budú nám chýbať” (1994) a “Vraciam sa ako kňaz” (1995). Je členom Zväzu slovenských fotografov, Fotoklubu Hexagon v Nových Zámkoch, Klubu priateľov fotografie v Šuranoch. Okrem iných ocenení získal v roku 2003 v Petzvalovom mapovom okruhu fotografie 1. miesto.

Fotografie má v súkromných zbierkach v Nemecku, Poľsku, Čechách, Japonsku, Kanade, Juhoafrickej republike. Galéria umenia v Nových Zámkoch vlastní tiež jeho fotografie.

Aktuálna výstava v 3galerii v Podhájskej odkrýva zabudnutý kút Slovenska Muránsku Zdychavu ktorá pôsobí ako živá učebnica ekológie, akoby to bol samotný vesmír, kde čas plynie inak, možno ani neplynie …