Penzión v obci Podhájska - ubytovanie v komfortne zariadených dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky, TV, satelit, wifi free zone, kvalitná kuchyňa, degustácie kvalitných vín v útulnej vinárni, moderné umenie v minigalérii

Galéria umenia

Prezentácia výtvarného umenia súčasných autorov.
Vnímať výtvarné diela sa dá najlepšie, ak je človek v pohode.
Sýty a s pohárom vína ľahšie pochopí aj tie najsurealistickejšie kompozície.

            Prebiehajúca výstava


Eva LAUKOVÁ - výber z tvorby


Výtvarníčka Eva Lauková je uchvátená a fascinovaná prírodou. Na svojich obrazoch zachytáva jej dokonalé tvary a farebné odtiene. Vyjadruje sa realisticky, klasickým spôsobom, ale používa aj výtvarnú skratku. Maľuje olejom, pastelom, používa techniku akvarelu a s úspechom si vyskúšala aj techniku ART – PROTIS. Jej túžba po výtvarnom zdokonaľovaní sa, výtvarnom objavovaní je neutíchajúca. Už dlhé roky sa výtvarne vzdeláva v ateliéroch pod vedením profesionálnych výtvarníkov. Jej prvým školiteľom bol svetoznámi výtvarník Július Koller, neskôr ak. maliarka Katarína Kuzmová..., v súčasnosti výtvarná pedagogička Otília Nevřelová Poluďajová.

Je pravidelnou účastníčkou súťaží „Výtvarné spektrum“, kde získala niekoľko ocenení. Pravidelne sa zúčastňuje maliarskych sympózií na Slovensku i v zahraničí. Tiež každoročne vystavuje svoje diela na autorských alebo kolektívnych výstavách.

Je členkou výtvarného združenia DETVIANSKÁ UMELECKÁ KOLÓNIA. Narodila sa, žije a tvorí v Bratislave.

Výstavy:

Kolektívne:Množstvo výstav na Slovensku,  Srbsko – Subotic , Česko – Galéria zámku Slatiňany,Slovensko - Galéria mesta Šamorín,Rakúsko - Heimschuh, Mysterium Königsberg,Kyjev - Gallery “Lavra”

Samostatné: Bratislava: Dom zahraničných Slovákov

Putovná výstava po Slovenských mestách,Slovenská poisťovňa,Poľnobanka,Parlamentka,Pálfiho palác, Zámocká ul.Hrad – Libreso,Poisťovňa UNIQUA,Hotel ECHOKafe City, GaleryCafe Vienna,Apollo Business CentrumCarlton – accenture,Národný bezpečnostný úrad,Zičiho palácModra - ARIAS & VANDA GALLERY,Zlaté Moravce,LevočaŠamorín – Galéria mesta Šamorín,Banská Bystrica
Kontakt:

Mobil: 0903 212 288

e-mail: laukova@laukova.sk

www.laukova.sk
                                                                              
             

Pavol MUŠKA - mix , výber z tvorby       


3galéria Podhájska Vás pozýva na výstavu obrazov akademického maliara Pavla Mušku,ktorá potrvá do 15. októbra 2016       Vstup  je voľný.             Výstava je predajná

                       
Akademický maliar Pavol Muška, narodený v roku 1949 v Čiernom Brode. Vyštudoval na Vysokej škole výtvarných umeni u prof. Dezidera Millyho, prof. Oresta Dubaya a doc. Jána Matejku. Koncom 90-tych rokov bol generálnym riaditeľom Slovenskej národnej galérie v Bratislave. Venuje sa maľbe, monumentálne a dekoratívnej tvorbe. Tvorí akvarely, artprotisy, počítačovú grafiku, má uvoľnený rukops a najmä bohatú farebnosť. Svoju tvorbu prezentoval na mnohých výstavách doma i v zahraničí. Z výtvarných ocenení, ktoré získal za svoju tvorbu medzi najvýznamnejšie patria Cena Martina Benku a Štatutárne ceny Trienále akvarelu. Jeho diela sú zastúpené takmer vo všetkých galériách na Slovensku. V súčasnosti žije a tvorí v Kysuckom Novom Meste.
               Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pavol muska                       Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pavol muskamuska 001
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pavol muskaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pavol muska   Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pavol muska                 
 Emil Mlynárčik -Harmónia krajiny


Milí priatelia výtvarného umenia,návštevníci Podhájstej.Pozývame Vás do 3galérie na výstavu obrazov  Emila Mlynárčika.
Výstava potrvá do 10. aprila 2016 a je predajná.Vstup je zdarma. Viac v sekcii "AKCIE"
Zobrazuje sa moje foto 2.bmpVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt emil mlynarcikVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt emil mlynarcikVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt emil mlynarcik

Ivan POPOVIČ  Výpredaj

Skvelá akcia,skvelí ľudia a inšpiračné víno z HR Winery Gbelce.Pozývame všetkých návštevniíov Podhájskej a okolia na predajnú výstavu diel a dielok Ivana Popoviča,ktorá,ako sa vyjadril sám majster Popovič, je s najväčšou pravdepodobnosťou jeho poslednou výstavou. Galéria je sprístupnená od 16.00 hodiny každý deň.Ale radi Vám otvoríme aj v inom čase.Stačí prísť.Ak si náhodou neodnesiete darček v podobe obrázku Ivana Popoviča v cene už od 50 €,tak určite si odnesiete priíemný zážitok a spomienku na pobyt v Podhájskej.

Obrázok k článkuIvan Popovic (1944) je výtvarník, karikaturista, ilustrátor, maliar, autor vyše
200 realizovaných plagátov, grafický dizajnér, autor reklamných spotov
a vyše 100 animovaných a dokumentárnych filmov ocenených na domácich
i zahraničných festivaloch (Prix Danube Bratislava, Západný Berlín,
Mníchov atd.), ktoré v posledných rokoch realizuje v úzkej spolupráci
so synom Davidom Popovičom (filmárom, fotografom a dizajnérom). Napísal
niekoľko kníh pre deti aj pre dospelých (Ezra, Utešiteľ žien, Mejdan atd.);
samostatné výstavy: Praha, Berlín, Havana, Manila, Krakov, Sydney,
Moskva atď; realizované práce v architektúre: Detská fakultná
nemocnica na Kramároch, foyer Geologického prieskumu v Spišskej Novej Vsi,
Dom smútku v Chorvátskom Grobe atď.Momentálne pracuje so synom Dávidom
na   veselom animovanom 56 dielnom serály "Mať tak o koliesko viac", ktorý
veselou ,vtipnou a náučnou formou mapuje najdôležitejšie vynálezy 20. storočia.


 Daniel Novotný  -   akvarely

výber z tvorby 2012-2014 ( január-apríl 2015 )


Výstava potrvá do aprila 2015

 

            Stanislav HARANGOZÓ 


            O B R A Z Y


             Máj  -  September  2014  

portret   Doc. Stanislav Harangozó, akad. mal.

adresa: Štúrova 6, 811 02 Bratislava
telefón: + 421 2 52924536
mobil: + 421 905 838 286
e-mail: stanislav.harangozo@gmail.comDoc. Stanislav Harangozó, akad. mal. sa narodil 19. novembra 1946  v  Komjaticiach.
V rokoch 1967 - 73 študoval na Vysokej škole výtvarných umení  v Bratislave
u prof. D. Millyho,  prof. V. Hložníka a prof. O. Dubaya.
Do roku 1990 pedagogicky pôsobil na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.
Od roku 1990 pôsobí na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.Realizoval rozsiahly súbor monumentálhych maliarskych diel v architektúre.Vystavuje do-
ma aj v zahraničí.Indivinduálne zahraničné výstavy mal napríklad v Ríme,Florencii,Padove,
Forli,Lisabone,Mazamete,Bonne,Londýne,Moskve,Varšave,Prahe,Budapešti,Belehrade,
Novom Sade,Splite,Opatiji,Záhrebe,Clermont-Ferrande,Soule,Pekingu,Ostrihome,Bad
Homburgu,EXPO 2010 v Šangaji,Eisenstadte a v Haagu.
Je členom Umeleckej besedy Slovenska a členom Klubu výtvarných umelcov a teoretikov
.
Tvorba Stanislava Harangozóa sa mení do veľavravného očarenia sa z motívuvu v umelecký zážitok. Ten výpoveďou svojho tvorcu vybruje,letí,odhmotňuje sa,zduchovňuje,transformuje do svetla farieb,symbolov,do ľudského pocitu zmenšenia sa a následnej explózie očarenia zo snov.Za týmto zážitkom zostáva jeho gestická stopa.Skratka.Blesk!Čistý hovor o všednej nevšednosti jeho sveta.Jeho symboly sú zastavením pred tajomstvom a údivom možno až zo zázraku.
 PhDr.Marta Šimo-Svčeková,kurátorka výstavy


Martin Horečný - výber z tvorby


                                   (august-december 2013)

Martin Horecny.jpgBÁSEŇ O ATLANTÍDE II,90x80 cm,olej,akryl.JPGLEARNING TO FLY,70 x 100 cms,acryl,oil,combin.materials.JPG

Martin sa narodil a vyrastal v Prešove (Slovensko).

V roku 1995 absolvoval Univerzitu P.J.Šafárika v Košiciach, Pedagogickú fakultu v Prešove v aprobácii Výtvarná výchova-Dejepis.V rokoch 1997-1998 vyučoval estetiku a dejiny umenia na SOŠ v Snine.V období rokov 1995-2007 pôsobil ako výtvarný pedagóg na ZUŠ v Snine.V roku 2000 ukončil rigorózne štúdium na Prešovskej univerzite v Prešove a bol mu udelený titul PaedDr.

Marin pochádza z učiteľskej rodiny a sám je popri svojich umeleckých aktivitách kvalifikovaný výtvarný pedagóg. Študenti pod jeho vedením získali mnoho ocenení na medzinárodných súťažiach a mnohí dnes študujú na univerzitách a akadémiach s umeleckým zameraním.

Autor pracuje s pomerne veľkými formátmi,objektom jeho záujmu sú abstraktné aj figuratívne kompozície s využitím kresby,maľby a kombinácií techník.Často využíva štruktúry a textúry.

Martin doteraz vystavoval na Slovensku,v Nemecku,Rakúsku,Maďarsku,Poľsku a vo Veľkej Británii.Tiež participoval na viacerých medzinárodných plenéroch a sympóziách.

V rokoch 2007-2010 žil,tvoril a vystavoval vo Veľkej Británii.

V prípade,že máte záujem dozvedieť sa viac o výtvarných aktivitách a tvorbe Martina Horečného,navštívte jeho internetovú stránku:

www.art2you.sk

Martin Horečný ,Prešov 1971

horecny.martin@gmail.com
Martin was born and grew up in Presov( Slovakia)
In 1995 he graduated in creative art and history from the University of P.J.Safarik in Kosice, Slovakia (the Faculty of Pedagogy in Presov).
From 1997 to 1998 he taught aesthetics and art history at the Academy of Commerce in Snina, Slovakia.

From1995 to 2007 he tought fine art at Art school in Snina,Slovakia
In 2000 he finished his doctoral studies in the field of creative art at the University of Presov and the degree of ´Doctor of Pedagogy´ (PaedDr.) was conferred on him.

An art teacher by profession, he comes from a family of teachers. His students have won many international competitions and awards and under his tuition most of them gained places in art schools at university level.

He focuses on drawing, painting and combinations of creative art techniques, using figural and abstract motifs with vivid surface structures.

Martin has produced a large body of work, which has been exhibited in Slovakia, Germany, Austria, Hungary, Poland , England
He  lived and worked in England from 2007 to 2010 and currently he lives in Slovakia.
To discover more about Martin or to see more of his work, please visit the web site

www.art2you.sk 


     Ondrej Zimka  (apríl-júl 2013 )


Milina Zimková       Ondrej 4.    Norbert Kelecsényi 
Pár slov k  výstave barda slovenského výtvarného umenia Ondreja Zimku*Všetko bolo možno povedané, zaručene však nebolo videné*

Ondrej Zimka je ilustrátorom približne stovky kníh, o tom, že jeho obrazy sú žiadané a tešia sa nesmiernej obľube svedčí okolo 200 výstav doma a v zahraničí. Je nositeľom ceny Ľudovíta Fullu a nositeľom vysokého štátneho vyznamenania Radu Ľudovíta Štúra a ďalších prestížnych cien a ocenení.. Ale predovšetkým. Zimka je umelec, ktorý spojil farby a drevo neopakovateľným spôsobom – a ak si uvedomíme, že prvé spojenie dreva a tempier nastalo v jeho rukách v roku 1973, tak si môžeme uvedomiť, ako nenásytné je publikum, ktoré chce vidieť a vlastniť Zimkove diela, publikum, ktoré sa vnára do sveta, tak ako ho predstavuje neopakovateľným spôsobom práve Ondrej Zimka. O Zimkovi bolo už mnohé – ba azda všetko – povedané. Avšak a najmä – určite ešte nebolo všetko videné.
Zimka vtrhol masívnou energiou do nášho ponímania sveta – ukázal nám farebné deje o ktorých sme len tušili, že asi jestvujú, ale až on z nich urobil viditeľný svet. Ten svet, ktorý sa preniesol do slovenského umenia v génoch tohto umelca neohraničeného len európskym rozmerom totiž pokračuje – v ojedinelom poňatí sochárskej tvorby štvrtého z rodu Ondrejov Zimkovcov a – ako to nepovedať ešte, ešte a ešte opakovať – v tvorbe Miliny Zimkovej, bez ktorej by terajšie nové slovenské umenie, poňatie maľby nebolo celistvé.Túto trojicu
dopĺňa ďaľší člen rodiny,Milinin manžel,maliar a sochár Norbert Kelecsényi.Traja výtvarníci a jeden bard súčasnej slovenskej výtvarnej tvorby ,posol z krajiny O.Z.,možno sám čarodejnik,určite farieb a posolstiev,Ondrej Zimka. Štyri výrazné a úplne odlišné umelecké typy a úplne odlišná a pritom jedinečná vrcholová tvorba – pritom štyria závideniahodní pekní ľudia. Čo väčšmi možno želať dnes dôstojnému javu a zjavu majstra Ondreja Zimku, ako pevné zdravie,pevú ruku a myseľ a poďakovanie ,že po výstavách v známych svetových galériách,navštívil aj jeden malý kút Slovenska Podhájsku a neznámu malú  3galériu.
(v texte boli použité citácie z príhovoru D. Kerného pri otvorení inej výstavy O.Zimku)


Marián MANDUCH výstava fotografíí.
 


Muránska Zdychava-živá učebnica ekológie. 

Ing.Marián Manduch,nar.8.10.1954 v Nitre.Od roku 1984 žije v Mojzesove.Je absolventomSlevenskej vysokej školy technickej v Bratislave-Elektrotechnickej fakulty a Inštitútuvýtvarnej fotografie SČF v Prahe. V jeho  tvorbe prevláda krajinárska fotografia a portrét.Okrem mnohých kolektívnych výstav mal viac ako dvadsiatku  samostatných výstavdoma na Slovensku,ale aj v zahraničí.Vydal vlastné fotografické publikácie "Budú nám chýbať" (1994)a  "Vraciam sa ako kňaz"  ( 1995 )Je členom  Zväzu slovenských fotografov,Fotoklubu  Hexagon v Nových Zámkoch,Klubu priateľov fotografie v Šuranoch.Okrem iných ocenení získal v roku 2003v Petzvalovom mapovom okruhu fotografie 1. miesto.Fotografie má v súkromných zbierkach v Nemecku,Poľsku,Čechách,Japonsku,Kanade,Juhoafrickej republike.Galéria umenia v Nových Zámkoch vlastní tiež jeho fotografie.

Aktuálna výstava v 3galerii v Podhájskej odkrýva zabudnutý kút Slovenska Muránsku Zdychavu.Prídte si pozrieť túto výstavu a uvidíte zabudnutý kút Slovenska, živú učebnicu ekológie,akoby to bol samostný vesmír, kde čas plynie inak,možno ani neplynie......

3galeria  PodhájskaMilada KOTOROVÁ           LAŇaVTÁK       Predajná výstava obrazov  

2.9.20012-31.12.2012

Sú ľudia, ktorí tvoria pre radosť svoju aj iných. A sú takí, ktorí hľadajú v umení iný svet, únik, zážitok.Mnohí cez umenie riešia otázky vlastného svedomia alebo svedomia doby... a mnohí by chceli siahnuť
na dno svojej duše a zistiť podstatu sveta.Pre Miladu Kotorovú je umenie možnosťou zadržať čosi čo v skutočnosti odvieva čas.

Možno je menej  mediálne známa ,ale milovníci a zberatelia výtvarného umenia  poznajú jej umelecké kvality a potenciál.

Ak ju chcete spoznať aj Vy,priďte do Podhájskej,v 3galérii vystavuje počas celej jesene ,až do konca roku 2012.Ak nestihnete  navštíviť  3galériu v Podhájskej,máte šancu vidieť túto výstavu začiatkom roka 2013 v Prahe,kam sa sťahuje.

Daniel HEVIER -predajná výstava obrazov

6.7.     -      30.8.    2012
Daniel Hevier sa narodil 6. decembra 1955 v Bratislave. Svoje detstvo prežil v Prievidzi, v ktorej vychodil základnú školu aj gymnázium (zmaturoval tu roku 1974). Ďalej pokračoval v štúdiu slovenského jazyka a estetickej výchovy na Filologickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.
Už počas svojho vysokoškolského štúdia sa zamestnal ako redaktor literárnej redakcie v Slovenskom rozhlase. Po absolvovaní vojenčiny bol niekoľko rokov na voľnej nohe ako profesionálny spisovateľ. Krátko pôsobil vo vydavateľstve Mladé letá, po roku 1989 už ako ich šéfredaktor. Od roku 1991 vedie vlastné vydavateľstvo HEVI, v ktorom vydal vyše 100 titulov a ktoré založil.
Medzi jeho úspechy patrí zápis na čestnú listinu IBBY za dielo Kam chodia na zimu zmrzlinári, v roku 1994 bol poctený cenou Trojruže za celoživotné dielo pre deti, taktiež bol zapísaný na čestnú listinu H. Ch. Andersena, dostal cenu Zväzu slovenských spisovateľov (Krajina Zázračno) a cenu vydavateľstva Mladé letá (Kam chodia na zimu zmrzlinári) a je tiež držiteľom Kukoskara ’93 za najlepšiu televíznu reláciu Od Kuka do Kuka.

Daniel Hevier píše aj texty piesní pre známych spevákov, hercov a skupiny ako sú napr. Paľo Habera, TEAM, Pavol Hammel, Miro Noga, Michal Dočolomanský, Július Satinský, Karel Gott, Beata Dubasová a ďalších.

Najväčšie spevácke hity s jeho textami sú Reklama na ticho, Prievan v peňaženke, Láska, necestuj tým vlakom, Kým ťa mám, Svet lásku má, Keď sa baba zblázni a ešte „kultová pieseň“ z 1. série Slovensko hľadá Superstar Kým vieš snívať.
Hevier je všestranne nadaný človek. Ako básnik, prozaik, dramatický autor, esejista, prekladateľ, editor a textár sa venuje tvorbe pre deti i dospelých od konca 70. rokov.

Miroslav CIPÁR . Vernisáž  4.5. 2012 o 17. hod.   Výstava potrvá do 30.6.212

Akademický maliar sa narodil 8. januára 1935 vo Vysokej nad Kysucou. Študoval na Vysokej škole pedagogickej a Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u profesorov V. Hložníka a P. Matejku. Erudovanosť a skúsenosti v rokoch 1971 - 1972 získal v Indii v New Delhi v Children´s Book Institut. Okrem ilustrácie sa venuje úžitkovej grafike a monumentálnej tvorbe.M. Cipár je univerzálny umelec, ktorý sa okrem ilustrácie venuje aj kreslenému filmu, scénografii, úžitkovej grafike, maľbe a čiastočne plastike, je činný aj literárne. Ale orientuje sa predovšetkým na grafiku, ilustráciu a kresbu.

Za ilustračnú tvorbu získal viacnásobnú Cenu vydavateľstva Mladé letá  a Čestné uznania zo súťaže Najkrajšia kniha.Za ilustrácie ku knihám M.Ďuríčkovej : Biela kňažná a Dunajská kráľovná získal Plaketu BIB 73 a Plaketu BIB 77.Zlatou medailou na IBA Lipsko v roku 1982 bola ocenená kniha M.Válka: Veľká cestovná horúčka,ktorú majster Cipár ilustroval.Od roku 1979 je nositeľom ceny Ľudovíta Fullu. Za svoju tvorbu získal ďalšie početné medzinárodné a domáce ocenenia/ Zlatý orol v Nice, Zlatá medaila BIB,Európska cena Univerzity v Padove, Rad Ľudovíta Štúra I. triedy, cena Octogne Paris a iné.

Ilustroval viac ako 300 knižných titulov a vytvoril viac než 200 logotypov, napr.: BHS, BIB, SNG, TASR, Konto nádeje...

Zaslúžilý umelec Miroslav Cipár je pokladaný za jedného z najvšestrannejších slovenských výtvarníkov, svoje „stopy“ zanecháva aj na poštových známkach, na monumentálnych maliarskych a sochárskych dielach.
V písme, ktoré ho zaujalo a inšpirovalo objavuje stále iné výtvarné a estetické hodnoty, ktoré sa pretavujú do novej vizuálnej podoby.
Jeho veľkou prednosťou však ostáva kresba, ktorá v spojitosti s maľbou, grafikou alebo ilustráciou vytvára osobitý autorský rukopis, ktorý sa prejavuje v sviežich, rýchlych abstraktných, štylizovaných tvaroch, ktorý pripomína písaný text plný fantazíjnych obrazov. V posledných rokoch sa práce Miroslava Cipára pohybujú medzi kresbou, kaligrafiou, obrazom, reliéfom a objektom, v ktorých svojsky a tvorivo reaguje na podnety aktuálnych výtvarných smerov, najmä však abstraktnej výtvarnej tvorby.

Jeho diela prezrádzajú,že Miroslav Cipár je pán umelec.
adidas eqt support black pack releasing soon adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support rf unveil trace green and solid grey adidas eqt support rf frozen green adidas eqt support rf camo adidas eqt support rf green camo adidas eqt support rf green camo adidas eqt support rf green camo adidas eqt support rf camoolive cargo release date adidas eqt support rf green camo adidas eqt support ultra primeknit vintage white adidas eqt support ultra boost primeknit adidas eqt support ultra primeknit vintage white coming soon adidas eqt support ultra primeknit frozen yellow adidas eqt support ultra primeknit vintage white adidas eqt support adv white black where to buy adidas eqt support adv primeknit zebra adidas eqt adv support primeknit adidas eqt support adv primeknit white black